Mai multe localităţi din ţară vor rămâne fără energie electrică

09:21, 9 august 2018 | Social | 677 vizualizări | Nu există niciun comentariu | Autor:

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că joi, 9 august 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

1. Chişinău, sectorul Botanica: str.Grenoble 163/1, 165/1 – în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice

2. Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera: str.Fîntîna Schinului, Sfatul Ţării, str.şi str-la Suveranităţii – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene

3. Chişinău, sectorul Buiucani: str. 27 Martie 9, 10, 14/3, 15, str-la Bariera Sculeni 12, 12A, 14, 43, Calea Ieşilor 61/1, Călăraşi 22-78, 23-67, str-la Călăraşi 1A, Milano 3/1, 52, 54, 56, Ţărînii 82 – în intervalul de timp între 09:15 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

str.M.Lermontov 15, 19, 37-73, 40, 66-102, str-la M.Lermontov 23, Sf.Vineri 62, Tatarbunar 15, 15/1, 17, 38, Valea Rădiului 26/1 – în intervalul de timp între 09:30 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

4. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti: str.Durleşti, Florilor, Gribov, Livezilor, Maria Cibotari, Mihai Eminescu, Păcii, Tudor Vladimirescu, Vasile Alecsandri, Vovinteni, Vovinteni 1, Vovinteni 2 – parţial în intervalul de timp între 09:10 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
5. Chişinău, sectorul Buiucani, com.Truşeni: str.Decebal, Mihail Frunze, Viilor, Voluntarilor, 1 Mai – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

6. Chişinău, sectorul Centru, or.Codru: str.Sihastrului, Pomicultorilor – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
7. Chişinău, sectorul Rîşcani: str.Matei Basarab 11, 14, 14A, 16/1, Miron Costin 15/2, 19/5, 19/6, 19/7, 19/4, 19/6A, N.Dimo 23/2, 23/3 – în intervalul de timp între 09:20 – 17:20, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

8. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Grătieşti: str.Bucovinei, Dragoş Vodă, Gribov, Ioan Vodă, Mitropolit Petru Movilă, Primaverii, Ţărinii, Vasile Alecsandri, Veronica Micle, Vladimir Maiacovski – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

9. Anenii Noi: s.Ciobanovca – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor s.Cobusca Veche – parţial în intervalul de timp între 10:30 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA s.Merenii Noi: str.Communî, Merenii Noi, Mihai Eminescu, Păcii, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Uzinelor, Victoriei – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric s.Speia – parţial în intervalul de timp între 09:40 – 11:40, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului s.Şerpeni – parţial în intervalul de timp între 12:00 – 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului 10. Cahul: s.Burlacu – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

11. Comrat (UTA Găgăuzia): or.Comrat: str.Alexei Şciusev, Barladeana, Boris Glavan Str-La, Briulova, Ciachira, Dorojnîi Str-La, Gheorghi Jucov, Mihail Tuhacevski, N.Krupskaea, Ostrovscogo, Serghei Esenin, Taras Şevcenco, Zlatova – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 12:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor or.Comrat: str.Lenin, Matrosov – parţial în intervalul de timp între 13:00 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor s.Cazaclia: str.Alexandr Puşkin, Chirov, Griboedova str-la, Mihail Lomonosov, Suvorov str-la – parţial în intervalul de timp între 08:45 – 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

12. Călăraşi: s.Bularda, s.Dereneu, s.Duma – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor s.Dereneu, s.Hirova, s.Hogineşti, s.Meleşeni, s.Ţibirica – parţial în intervalul de timp între 08:30 – 20:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor s.Mîndra, s.Pituşca – parţial în intervalul de timp între 10:45 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

13. Căuşeni: str.Alexei Mateevici, Mihail Frunze, Păcii str-la, Tineretului, s.Cîrnăţeni, s.Popeasca: str. 27 August, 31 August 1989, Boris Glavan, Cazacu Ion, Comsomoliscaea, Dimitrie Cantemir, Florilor, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iscra, Iurie Gagarin, Lenin, Livezilor, Miciurin, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Mira, Molodejnaea, s.Popeasca, Serghei Lazo, Sovetscaea, Suvorova – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric str.M.Eminescu – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 13:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor Botnei str-lă, Ciocana, Ciocana Mică, Dragoş Vodă, Fîntînilor, Fîntînilor str-la, Ion Soltîs, Mihail Frunze, Mihail Lermontov, Mihail Lomonosov, Miron Costin, Mitropolit Dosoftei, Pădurii, Pădurilor, Petru Rareş, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan cel Mare şi Sfînt 10 s-a, Ştefan cel Mare şi Sfînt 5 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 6 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 7 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 8 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 9 s-la, Toma Miron – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor s.Sălcuţa – parţial în intervalul de timp între 14:00 – 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

14. Cimişlia: str.Alexandru cel Bun, Constantin Stamati, Mihai Eminescu, Şciors – parţial în intervalul de timp între 08:00 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric s.Abaclia: str.Alecu Russo, Alexandru Donici, Boris Glavan, Cogîlinic, Dimitrie Cantemir, Grădinilor, Independenţei, Ion Secrieru, Lev Tolstoi, Livezilor, Mihail Frunze, s.Abaclia, Spitalului – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA s.Ialpugeni, s.Javgur – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric s.Satul Nou – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

15. Criuleni: s.Cruglic (s.Boşcana, s.Izbeşte – cons.juridici) – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor s.Micleşti – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

16. Hînceşti: str.A.Lăpuşneanul, A.Mateevici, Ştefan Vodă, Dragoş Vodă, Ion Soltăs, Miciurin, Mihalcea Hîncu, N.Testemiţeanu, S.Caşu – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 14:20, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric str.Alexadru cel Bun, A.Mateevici, şos.Cimişliei, Cosmonauţilor, Dragoş Vodă, Izvoarelor, Miciurin, M.Frunze, Mihalcea Hîncu, N.Testemiţeanu, Păcii – parţial în intervalul de timp între 15:15 – 18:15, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric str.Alexandru cel Bun, Cogîlnic, Floare, Grădinilor, Ion Creangă, S.Lazo – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:25, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor s.Bobeica, s.Dahnovici, s.Drăguşeni – parţial în intervalul de timp între 08:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric s.Buţeni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 21:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA s.Drăguşeni – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 17:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor s.Oneşti – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA s.Pereni – parţial în intervalul de timp între 08:15 – 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

17. Ialoveni: str.Chilia, Gagarin, P.Ştefănucă – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 17:20, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric s.Bardar – parţial în intervalul de timp între 08:30 – 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice s.Nimoreni, s.Suruceni – parţial în intervalul de timp între 09:25 – 17:20, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric s.Ţipala – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
18. Leova: s.Covurlui, s.Frumuşica, s.Victoria – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor s.Sărata-Răzeşi – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

19. Nisporeni: s.Grozeşti – parţial în intervalul de timp între 08:45 – 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA s.Şişcani – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

20. Orhei: str.M.Mîndru, S.Lazo, Trosceanscaia, Zemţov – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
21. Străşeni: s.Ţigăneşti – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 20:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

22. Ştefan Vodă: s.Caplani: str.Lenin, Ştefan cel Mare – parţial în intervalul de timp între 09:10 – 10:40, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului s.Feşteliţa: str. 1 Mai, A.Moga, Grecico, M.Eminescu, Pobeda, V.Tereşcova – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor s.Popeasca: str.B.Glavan, Ion Creangă, Iscra, Livezilor, S.Lazo, Suvorov – parţial în intervalul de timp între 14:30 – 16:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului s.Popeasca: str.Cotovschi, Ion Creangă, I.Soltîs, Iscra, S.Lazo – parţial în intervalul de timp între 09:10 – 19:10, pentru lucrări de reconstrucţie LEA s.Purcari – parţial în intervalul de timp între 11:20 – 13:50, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului s.Răscăieţi: str.Ştefan cel Mare, Livezilor, Lomachina – parţial în intervalul de timp între 09:40 – 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
23. Teleneşti: s.Brînzenii Noi – parţial în intervalul de timp între 09:40 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.

Navighează dupa cuvinte-cheie: